Görünüşü macOS’a Benzeyen İşletim Sistemleri

21 Eki

Herkese selam, bu yazımda sizlere görünüşü macOS‘a benzeyen işletim sistemlerini tanıtacağım ancak bulabildiğim kadarını yazdım, buldukça ekleme yapacağımdan emin olabilirsiniz. Bu yazıyı yazma sebebim, macOS sevenlerin ama alamayacak durumda olan kişiler için birkaç Linux dağıtımı tanıtmak. Hazırsanız başlayalım…

1. elementary OS
Bu işletim sistemi, hepsinde olduğu gibi Linux ile yazılmış. Aslında bu işletim sistemi macOS’a çok benziyor. Ama bir de bunun üzerine macOS teması yazılınca, kendisini macOS’tan ayıran tek şey üst çubuğu oluyor. Tema uygulanmış haline bakmak istiyorsanız şuraya, temanın kendisine bakmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

2. Deepin Linux

Yukarıda attığım videoda bu işletim sisteminin ön izlemesini görüntüleyebilirsiniz. Bu da aynı elementary OS gibi. Bu işletim sisteminin altyapısı Ubuntu ve Debian ile yazılmış. Yani Ubuntu’daki terminal komutlarını sorunsuz bir şekilde burada da kullanabilirsiniz.

3. Trenta OS [Geliştirilme Aşamasında]

Evet, benim içimden geçen en güzel işletim sistemi bu. Ancak maalesef aylardan beri geliştirilme aşamasında. Hiçbir şekilde indirilemiyor ancak işletim sisteminin kendi sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Gayet güzel olacak gibi duruyor. Dilerim ki güzel bir işletim sistemi olur.

 

Evet, şimdilik size gösterebileceğim bu kadar işletim sistemi var. Ancak yeni işletim sistemleri ortaya çıktıkça bu yazıya da ekleyeceğimden emin olabilirsiniz.

One Reply to “Görünüşü macOS’a Benzeyen İşletim Sistemleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir